Aitvaras

 

Akimirkos iš „Aitvaro“ mokymų „Linelyje“ 2013 kovo 25-29 d.

Tarptautinis projektas „Ankstyvoji intervencija ir ankstyvasis ugdymas“

Aitvaras. Silpnaregiai. Lietuva. Olandija…

Paskutinę rugsėjo savaitę Lietuvos pajūryje − kaip simboliška, kurgi Lietuvoje rasi daugiau vėjo?- pagaliau įsibėgėjo „Aitvaras“, ir dauguma Lietuvoje dirbančių tiflopedagogų virto smalsiais mokinukais.
Supažindiname − tai bendras Lietuvos ir Olandijos specialistų, dirbančių su sutrikusios regos vaikais, projektas gražiu pavadinimu : „Ankstyvoji intervencija ir ankstyvasis inkliuzinis ugdymas. Aitvaras“.  Projekte dalyvauja: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, Klaipėdos regos ugdymo centras,  Panevėžio regos centras „Linelis“, Šiaulių Petro Avižonio regos centras, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro specialistai,  „Visio“ (Olandija).
Projekto pagrindinis tikslas – vaikų, turinčių regos sutrikimų ( 0−21 metų) kokybiškas ugdymas namuose ir bendrojo lavinimo įstaigose.
Projekto, kurio metu seminarai, konferencijos ir mokymai vyks Lietuvoje ir Olandijoje, laukiami rezultatai: specialistai Lietuvoje, dirbantys su aklais ir silpnaregiais vaikais, įgis daugiau žinių, reikalingų darbui, visuomenė — gaus daugiau informacijos apie vizituojančius – keliaujančius mokytojus ir jų darbo specifiką, tėvai, ikimokyklinių įstaigų ir bendrojo lavinimo mokyklų pedagogai žinos, kur kreiptis pagalbos ir kt.
Pirmojo seminaro, vykusio Klaipėdoje rugsėjo 24-28 dienomis, metu lektorės Sylvia Buit ir Marieke Hartman iš Olandijos pradėjo diskusiją, skatindamos Lietuvoje dirbančius tiflopedagogus pasidalinti darbo patirtimi tarpusavyje, t.y., prisistatyti ir papasakoti apie tai, ką dirba kiekvienas tiflopedagogas, atvykęs iš skirtingų centrų skirtinguose Lietuvos miestuose. Lektorės trumpai pristatė savo centro „Visio“ darbo specifiką. Taip sužinojom, kad Klaipėdoje susirinkę 25 tiflopedagogai ir kiti su sutrikusios regos vaikais dirbantys specialistai, atvykę iš skirtingų ugdymo įstaigų, dirba tokiais pat metodais ir būdais, siekdami to paties svarbiausio tikslo − kaip kuo geriau padėti integruotai ugdomam silpnaregiui ar aklam vaikui ir jį mokantiems pedagogams bei jo tėvams. Panašius darbo būdus ir metodus taiko ir Olandijos centro „Visio“, dirbančio su aklais ir silpnaregiais vaikais, specialistai. Skirtumas tik toks, kad Olandijoje labai gerai sutvarkyta informavimo sistema ir ten dirbantys specialistai operatyviai gauna  informaciją apie visus aklus ir silpnaregius vaikus bei  suaugusius neregius.
Visą savaitę vyko pirmieji projekto mokymai „Vizituojantis mokytojas bendrojo lavinimo mokykloje“. „Vizituojantis mokytojas“ Lietuvoje nėra nauja ir nematyta, nes jau keletą metų tiflopedagogai dirba šį svarbų ir labai reikalingą, bet mažai žinomą darbą. Didieji aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrai konsultuoja, teikia informaciją visoms bendro lavinimo mokykloms, turinčioms integruotai besimokančių, regos sutrikimą turinčių, mokinių. Deja, tiflopedagogai kartais susiduria su finansavimo bei informacijos gavimo problemomis, ir kokiame nors Lietuvos mažame miestelyje regos negalią turinčio mokinuko mokytojos nepasiekia taip reikalinga informacija ir tiflopedagogo patarimai.
Drąsiai vadindama lektores Sylvia Buit ir Marieke Hartman kolegėmis, noriu pasidžiaugti, kad seminaro metu gavome daug teorinių ir praktinių žinių, kurias tikrai panaudosime savo darbe. Tai ir įdomios paskaitos apie akių ligas, apie bendravimo problemas ir sprendimo būdus su neregio vaiko tėvais bei mokytojais, mokymo priemonių, naudojamų aklo ar silpnaregio mokinio, pavyzdžiai, žaidimai, taip patinkantys Olandijos vaikams, pažintis su simuliaciniais akiniais, ir pavyzdinis laiškas mokyklai, jei regos negalią turintį mokinuką pasiekti sunkiau.
Kitas specialistų susitikimas-mokymai planuojamas paskutinę lapkričio mėnesio savaitę Šiauliuose.

Vesta Galčienė, tiflopedagogė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras.

 

Informacija atnaujinta — 2015-04-23 | << ATGAL

APIE MUS

Panevėžio regos centras „Linelis“

ADRESAS:
Ukmergės g. 35, Panevėžys LT – 35178

TELEFONAS:
(845) 433410 (direktorė), (845) 437939

ELEKTRONINIS PAŠTAS:
linelisrc@yahoo.com

INTERNETINĖ SVETAINĖ:
www.linelis.mir.lt

ĮSTAIGOS KODAS:
190413619

Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

IEŠKOTI SVETAINĖJE

Steigėjas

Steigėjas

Partneriai

Partneriai

Rėmėjai

Rėmėjai

Informacinis rėmėjas

Informacinis rėmėjas
2021 © Panevėžio regos centras „Linelis“
NEĮGALIESIEMS