EMPATIJA

SAM_0243

 

DĖMESIO!!! STARTUOJA NAUJAS EUROPOS SAVANORIŲ TARNYBOS PROJEKTAS!

Projekto pavadinimas: EMPATIJA

Projekto vieta: Panevėžio apskritis, Lietuva

EST veiklos data: 2017/09/01 – 2018/06/31

Dalyvauja: 6 siunčiančios organizacijos iš skirtingų Europos Sąjungos šalių (Austrija, Vokietija, Ispanija, Italija, Turkija, Bulgarija).

5 priimančios organizacijos iš Panevėžio apskrities:

  • Krekenavos gimnazija (1 savanoris);
  • LDB Panevėžio jaunimo darbo centras (2 savanoriai);
  • Pažagienių mokykla – darželis (1 savanoris);
  • Panevėžio regos centras Linelis (2 savanoriai);
  • Jaunuolių dienos centras (2 savanoriai).

Savanorių skaičius: 8.

Projekto tikslas: ugdyti jaunų žmonių toleranciją ir empatiškumą vietos ir tarptautiniu lygmeniu.

Projekto uždaviniai:

• Skatinti jaunimo empatiją  įgyvendinant projektus ir iniciatyvas su: neįgaliu jaunimu, darbo neturinčiu ir nesimokančiu jaunimu, regos negalią turinčiais vaikais, specialiųjų poreikių turinčiai vaikais ir atokios kaimo vietovės jaunimu;

• keisti visuomenės požiūrį į socialinės atskirties jaunimo grupes;

• skatinti jaunimo europietiškumą;

• skatinti būti aktyviais, kūrybingais, atsakingais, empatiškais piliečiais.

Tiesioginė projekto tikslinė grupės: EST savanoriai ir Panevėžio miesto bei rajono jaunimas.

Netiesioginės projekto tikslinės grupės: Panevėžio miesto ir rajono organizacijos dirbančios su specialiųjų poreikių jaunimu, vietos bendruomenės.

Projekto moto:

Matyk kito akimis!

Klausyk kito ausimis!

Jausk kito širdimi! (Alfred Adler)

 

*************************************************************************************************************

Panevėžio regos centre „Linelis“ ugdomi akli, silpnaregiai, kitų regos sutrikimų turintys ir sveiki vaikai. Teikiama pagalba akliems ir silpnaregiams mokiniams, kurie ugdomi miesto ugdymosi įstaigose (mokyklose, centruose ir kt.) bei namuose. Regos centre atliekama pedagoginė ir medicininė akių korekcija bei specialiųjų poreikių asmenų reabilitacinis ugdymas, padedantis atkurti sutrikusias regėjimo funkcijas, rūpinamasi neregių, silpnaregių ar kitokį regos sutrikimą turinčių asmenų socialine reabilitacija ir integracija. Tai šiuolaikiška, atvira naujovėms švietimo įstaiga, profesionaliai teikianti socialines-edukacines paslaugas vaikui, jo šeimai, nuolat gerinanti ugdymosi aplinką, bei skatinti mokytojus bei vaikus pažinti kitas kultūras bei inicijuoti partnerystes su užsienio šalių piliečiais. Regos centre siekiama suformuoti vaikams gebėjimus, leisiančius ateityje būti pilnaverčiais šiuolaikinės visuomenės nariais, išnaudojančiais savo potencialą. Centre vaikui suteikiama galimybė rinktis įvairias veiklas: krepšinio treniruotes, šokių būrelį, robotikos užsiėmimus, įvairias menines veiklas.

Panevėžio regos centro „Linelis“ bendruomenė aktyviai dalyvauja vietiniuose ir tarptautiniuose projektuose. Šiuo metu dalyvaujama „Erazmus+“ jaunimo srities projekte „EMPATIJA“, kurio tikslas ugdyti jaunų žmonių toleranciją ir empatiškumą vietos ir tarptautiniu lygmeniu. Empatija tai yra gebėjimas jausti ir suprasti, ką jaučia kitas žmogus.

Viso projekto metu (nuo 2017-09-01 iki 2018-06-31) centre savanorėmis dirba dvi užsienietės Ronja ir Ecem. Savanorė Ronja atvykusi iš Vokietijos, Drezdeno miesto, o Ecem iš Turkijos, Bursos miesto. Savanorystės metu jos tikisi įgyti naujų žinių, įgūdžių, patirties bendraujant su regos negalią turinčiais vaikais, taip pat susipažinti su Lietuva, jos kultūra, išmokti lietuvių kalbą. Savanorės yra aktyvios, kūrybingos, atsakingos, empatiškos, todėl puikiai įsilieja į įstaigos bendruomenės veiklą. Savo idėjomis jos papildo vaikų kasdienines veiklas, pasakoja apie savo šalies papročius ir tradicijas, padeda ugdytiniams edukacinių išvykų metu, moko anglų kalbos. Plečiasi vaikų akiratis, turtėja užsienio kalbų žodynas. Vaikams labai patinka su Ronja dainuoti angliškas daineles, skaičiuoti, deklamuoti eilėraščius, žaisti žaidimus. Ecem puikiai organizuoja vaikams lauko žaidimus, individualiai bendrauja su kiekvienu vaiku, nuolat mergaites papuošia gražiomis šukuosenomis. Savanores su vaikais sieja stiprus emocinis ryšys, kuris sudaro sąlygas ugdytis empatijai. Mokėjimas bendrauti padeda sutarti su regos centro darbuotojais, tėvais, leidžia tapti pilnavertėmis bendruomenės narėmis. Savanorės darbuotojams organizuoja savo šalies tradicinių patiekalų, papročių pristatymus, prisideda prie įstaigos renginių organizavimo, dalyvauja juose. Ronjos ir Ecem buvimas įstaigoje – tai ir mums puiki galimybė tobulinti užsienio kalbos žinias, susipažinti iš arčiau su Vokietija ir Turkija, sužinoti jų šalies papročius, išmokti bendrauti su kitos šalies ir tautybės žmonėmis. Mes irgi stengiamės perteikti savanorėms mūsų šalies kultūrą, papročius, supažindinti su tradicijomis. Kartu važiuojame į edukacines išvykas, kviečiame į savo namus į svečius. Džiaugiamės, kad dalyvaujame tarptautiniame projekte ir turime tokią galimybę bendrauti su kitų šalių žmonėmis.

Panevėžio regos centro „Linelis“ logopedė metodininkė Irena Navickaitė

tiflopedagogė metodininkė Audra Petronaitytė

Mielos Ecem ir Ronja,

     Su nerimu ir baime laukėm projekto Empatija pradžios ir jūsų – Ecem ir Ronja atvykstančių į mūsų įstaigą. Neturėjome patirties su savanorėmis iš užsienio. Bijojome, kad nemokėsime susikalbėti, sunku bus bendrauti. Nežinojome ko jūs tikitės iš mūsų. Tačiau jau pirmo susitikimo metu supratome, kad esate nuoširdžios, geros mergaitės ir visa įtampa praėjo. Bendravome visos kaip mokėjome, bet svarbiausia, kad susikalbėjome, radome bendrą kalbą. Džiaugiamės, kad teko pažinti jus. Dėkoju už laiką praleistą kartu, už jūsų pagalba auklėtojoms darbe su vaikais, už anglų kalbos pamokas mums, visoms „Linelio“ darbuotojoms, už anglų kalbos pradmenis vaikams. Jūsų dėka jie išmoko angliškai dainuoti, o mes peržengėme anglų kalbos barjerą ir bendravome su jumis anglų kalbą, kaip mokėjome, bet jūs mus supratote. Linkiu kuo didžiausios sėkmės ieškant savo gyvenimo kelio. Lai trumpas gyvenimas Lietuvoje, mūsų mieste, darbas „Linelyje“ palieka kuo geriausius prisiminimus. Nors labai gaila, bet projektas baigėsi, laikas skirtis. Tikiuosi, dar ilgai palaikysime ryšius. Visada esate laukiamos. Gero kelio namo.

Direktorė Vera Janikūnienė

Informacija atnaujinta — 2018-08-09 | << ATGAL

APIE MUS

Panevėžio regos centras „Linelis“

ADRESAS:
Ukmergės g. 35, Panevėžys LT – 35178

TELEFONAS:
(845) 433410 (direktorė), (845) 437939

ELEKTRONINIS PAŠTAS:
linelisrc@yahoo.com

INTERNETINĖ SVETAINĖ:
www.linelis.mir.lt

ĮSTAIGOS KODAS:
190413619

Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

IEŠKOTI SVETAINĖJE

Steigėjas

Steigėjas

Partneriai

Partneriai

Rėmėjai

Rėmėjai

Informacinis rėmėjas

Informacinis rėmėjas
2021 © Panevėžio regos centras „Linelis“
NEĮGALIESIEMS